Teknoloji Bilgilendirme Platformu

VİDEOLAR

BTK Başkanı Acarer: Baz istasyonlarının yan etkisi yok

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, baz istasyonlarının kurulmaması durumunda cep telefonlarının calışmayacağını söyledi.

Ankara'da baz istasyonlarına yönelik panel düzenlendi

Baz İstasyonlarının etkisiyle ilgili Ankara'da "Çevre Sağlığı ve İnsan" konulu panel düzenlendi. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan baz istasyonları hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Kalkan: Baz istasyonları sağlık acısından risk taşımıyor

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan, cep telefonları ve baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığı acısından bir risk taşımadığını ifade etti.

BTK Başkanı Tayfun Acarer SkyTürk 36Ş'da baz istasyonlarını değerlendirdi

BTK Başkanı Tayfun Acarer, SkyTürk 36Ş TV'de baz istasyonlarını değerlendirdi. Acarer, baz istasyonlarının şehir dışına çıkartıldığı zaman haberleşme yapılamayacağını söyledi.

Baz istasyonları şehir dışına taşınırsa sistem çalışmaz

Haber Türk'te Akşam Haberleri'ne konuk olan Prof. Dr. Tunaya Kalkan, baz istasyonların insan sağlığı üzerine herhangi bir etkisinin olmadığını belirtti.

Haber Türk Ekonomi Müdürü Yavuz Barlas'tan baz istasyonu açıklamaları

Haber Türk TV'de Ekonomide Görünüm programına katılan Haber Türk Ekonomi Müdürü Yavuz Barlas, BTK Başkanı Tayfun Acarer ile yapılan toplantının detaylarını anlattı.

Baz istasyonlarının şehir dışına cıkarılması iletişimi aksatır

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, bazı baz istasyonlarının sökülmesi kararlarına tepki gösterdi.

Bakan Yıldırım: "Baz istasyonlarının şehir dışına cıkartılması sağlık acısından tehlike yaratır"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, mobil haberleşmeyi sağlayan baz istasyonlarının şehir dışına cıkartılmasının sağlık acısından olumsuz sonuclar doğuracağını söyledi.

Baz istasyonlarını şehir dışına taşımak mümkün değil

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Tunay Kalkan, Yargıtay'ın aldığı kararı değerlendirdi. Kalkan, baz istasyonlarının teknik olarak şehir dışına taşınmasının mümkün olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Kalkan, Çanakkale'de baz istasyonları hakkında açıklama yaptı

Prof. Dr. Tunaya Kalkan, BTK'nın Çanakkale'de baz istasyonları ile ilgili yaptığı denetlemeler hakkında değerlendirmede bulundu. Baz istasyonlarına karşı ön yargı oluştuğuna dikkat çeken Kalkan, baz istasyonlarının bilinenin aksine daha düşük elektromanyetik alan oluşturduğunu söyledi.

Çanakkale'de baz istasyonu ölçüm sonuçları açıklandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Çanakkale'de aktif bulunan baz istasyonları denetlemeleri yapıldı. Denetleme sonucunda baz istasyonları belirlenen limit değerlerin altında çıktı.

Baz istasyonları kanser tedavisinde kullanılıyor

Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Arzu Fırlarer, Samanyolu TV'ye baz istasyonları hakkında bilgi verdi.

Cep telefonuyla kanser arasında bir ilgi bulunamadı

Danimarkalı bilim adamları cep telefonu kullanmaya başlandığından bu yana yaptıkları araştırmanın sonucunu acıkladı. Danimarka Kanser Epidemiyoloji Enstitü cep telefonu kullanıcılarının diğerlerinden daha fazla risk altında olmadığını belirledi.

Baz istasyonlarının cok değil az olması zararlı

Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, "Baz istasyonları cok sayıda değil, az sayıda olduğu zaman zararlı olur" dedi. BTK İkinci Başkanı Turgut Ayhan Beydoğan ise baz istasyonlarını şehir dışına taşımanın tehdit oluşturacağına dikkat cekti.

Son 11 yılda işlenen 'Bilişim Suçları' rapor haline getirildi

Adli Bilişim Uzmanı Çığır İlbaş, sanal suç raporu hakkında NTV'ye açıklamalarda bulundu. İlbaş, ilk olarak kayıtlara geçen bilişim suçunun Kayseri'de işlendiğini belirtti.

Tunaya Kalkan STV'de baz istasyonları hakkında konuştu

Tunaya Kalkan Samanyolu TV'de baz istasyonları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kalkan, "Baz istasyonu cep telefonu olmadan, cep telefonu da baz istasyonu olmadan hiç bir işe yaramaz" dedi.

İnternet aracılığıyla işlenen suçlara düzenleme yapılıyor

İnternet aracığıyla işlenen suçlara ilişkin yeni bir düzenleme gündemde. İnternet Kurulu konuyla ilgili yasada değişiklik için teklif hazırladı. İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, yasaya ilişkin NTV'de değerlendirmelerde bulundu.

Tunaya Kalkan Kanal 24'te cep telefonlarını değerlendirdi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından cep telefonlarına ilişkin yapılan açıklamaya İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Teknoloji Bilgilendirme Platformu Sözcüsü Prof. Dr. Tunaya Kalkan Kanal 24 Ekonomi Gündemi programında değerlendirmelerde bulundu.

Tunaya Kalkan NTV'ye DSÖ'nün cep telefonlarına ilişkin raporunu değerlendirdi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan, Dünya Sağlık Örgütü'nün cep telefonlarına ilişkin raporunun ardından NTV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Tayfun Acarer Kanal 24'te baz istasyonlarını değerlendirdi

BTK Başkanı Tayfun Acarer Kanal 24'te yayınlanan Söz Kampüsten İçeri programının konuğu oldu. Acarer, gençlerin baz istasyonları ile ilgili sorularını da cevapladı.

Hakkımızda

İletişim

Basında Biz