Teknoloji Bilgilendirme Platformu

İNTERNET

Güvenli internet dönemi başlıyor

Güvenli internet uygulaması ile ilgili 22 Ağustosta başlayan üç aylık test dönemi 22 Kasım salı günü sona erecek. İnternet kullanıcıları, bu tarihten itibaren güvenli internet hizmetini isteğe bağlı ve ücretsiz olarak kullanabilecek.

AB'den çocuk istismarına yeni önlemler

Avrupa Parlamentosu'nun büyük çoğunlukla onaylanan direktifine göre, çocukların cinsel istismara zorlanması suçuna asgari 1Ş yıllık hapis cezası belirlendi.

İnternetin kontrolü artık elinizde

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, internet kullanıcılarının ''eğer isterse'' güvenli internet kullanma hakkına ''ücretsiz'' olarak sahip olabileceğini bildirdi.

İşte Türkiye'nin siber suç haritası

_Türkiye'de Bilişim Suçları_ araştırmasına göre, siber suçlarda il bazında İstanbul, Muğla ve Antalya; coğrafi bölge bazında ise Marmara, Ege ve Karadeniz bölgeleri ilk üç sırada yer alıyor.

Sanal havaleyi kablosuz internetten yapmayın

Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Çığır İlbaş, Türkiye'nin ilk 'bilişim suçları haritasını' çıkardı.

'Bir şey olmaz demeyin teknolojiyi bilinçli kullanın'

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, internet ve bilişim teknolojileri kullanımında _Bize bir şey olmaz' mantığının yanlış olduğunu ifade etti.

Güvenli internet hizmetinin test süreci 22 Ağustos'ta başlıyor

BTK Başkanı Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti'nin test sürecinin 22 Ağustos'ta başlayacağını belirtti. Acarer, standart paketin ise aynen devam edeceğini söyledi.

Güvenli internet hizmeti için işletmecilere ek süre

22 Ağustos_ta yürürlüğe girmesi planlanan Güvenli İnternet Hizmeti uygulaması için işletmecilere 3 ay ek süre tanındı. Uygulama 22 Kasım 2Ş11 tarihinde yürürlüğe girecek.

Bir ihmal hayatınızı nasıl değiştirir?

Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen meslek ici eğitim seminerleri kapsamında Tekirdağ Barosu avukatlarına yönelik olarak Bilişim Hukuku Semineri düzenlendi.

Çocukların en sevdiği internet sitesi

İnternet Kurulu, Çocukların Sosyal Paylaşım Sitelerini Kullanım Alışkanlıklarına ilişkin yaptığı araştırmada ilginç veriler elde etti.

İnterneti güvenli kullanın!

Çevre ve Orman Bakanlığı_nda düzenlenen _Güvenli İnternet Konferansı_nda konuşan Avukat Mehmet Ali Köksal ve Adli Bilişim Uzmanı Çığır İlbaş, internetin güvenli kullanımı konusunda önemli ipucları verdiler.

Güvenli internet ders oluyor

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, çocukları sanal dünyanın tehlikelerinden kurtarmak için MEB ile görüştüklerini yaptıklarını söyledi.

Hak ihlali yapan siteyi tek tıkla bul

İnternet sitelerinde kişisel hakları ihlal edilenlere yol göstermek ve yasal prosedürlerin nasıl işletileceği konusunda bilgilendirme yapmak icin Teknoloji Bilgilendirme Platformu (TBP) tarafından www.websitesor.com sitesi hayata gecirildi.

Özeren, ''Merak, internette yoğunluk yaratıyor''

Türkiye'de yürürlüğe girmesi beklenen internete yönelik filtre uygulamasını gerekçe göstererek ''siber saldırı'' başlatan Anonymous (Anonim) adlı hacker grubu yaptığı açıklamada, ''bu gece yeniden harekete geçileceğini'' bildirdi.

Çocuklar tatilde internet suçlularına hedef oluyor

Okul tatillerinde çocuklar internette daha çok vakit harcadığından siber suçlulara karşı daha kolay hedef oluyorlar. Uzmanlar, maksimum güvenlik için bilinçli internet kullanımı ile aile korumalarının mutlaka birlikte olması gerektiği uyarısında bulundu.

OGM güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirildi

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve Teknoloji Bilgilendirme Platformu_nun işbirliğinde gercekleştirilen _Güvenli İnternet Kullanımı” seminerinde Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Çığır İlbaş _İnternet güvenliği modemin şifrelenmesiyle başlıyor” dedi.

Güvenli İnternet Kullanımı ve Güvenli İnternet Çağrı Merkezi

Habertürk 1Gün programının konuğu olan İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, güvenli internet kullanımı, internet güvenliği, sosyal ağlar ve Güvenli İnternet Çağrı Merkezi (444 5 446) hakkında bilgi verdi.

Acarer: _Baz istasyonlarını söküm törenleri bilişimin kurban edilme törenleridir''

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, ''baz istasyonunu bırakın kurmayı, mevcutlarını sökmek için törenler düzenleniyor. Baz istasyonlarını söküm törenleri bilişimin kurban edilme törenleridir'' dedi.

Hakkımızda

İletişim

Basında Biz